Galeria


 
Kontakt
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 2
ul. Tadeusza Kościuszki 24 A
99-300 Kutno
tel. sekretariat (24) 355-78-87, księgowość (24) 355-41-86
email: oswkutno@kki.pl
 
Aktualności
WIECZÓR W BIBLIOTECE PO RAZ DRUGI...
autor: Administrator,       publikacja: 2020/11/04 15:48

W paźdierniku - miesiącu bibliotek szkolnych - w ramach udziału w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek Biblioteka Szkolna  naszego Ośrodka przygotowała dla swoich czytelników kameralne spotkanie: ”Wieczór w bibliotece” dedykowany wychowankom  internatu. W czwartkowy wieczór (8.10.2020 r.)  punktualnie o godzinie 20:00, z zachowaniem wszelkich procedur reżimu sanitarnego, uczestnicy rozpoczęli tę czytelniczą imprezę wspólną aktywnością plastyczno-słowną. Ich pierwszym zadaniem było pokolorowanie losowo wskazaną techniką plastyczną ilustracji ( spośród udostępnionych na stronie internetowej organizatora), a następnie uporządkowanie ich we właściwej kolejności  w celu odczytania hasła.  Następnie odbyło się wyszukiwanie na czas  w zbiorach bibliotecznych pozycji książkowych w tematyce akcji. W ten sposób  wspólnie stworzono wystawę książek o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Mistrzynią znajomości zbiorów okazała się Żaneta (z gr. B), która w ciągu wyznaczonej 1 minuty odnalazła aż 14 pozycji. 
Głównym punktem imprezy było przygotowanie przez drużynę aranżacji przestrzennej prezentującej miejsce „z klimatem na czytanie”. Do wykonania aranżacji drużyny otrzymały losowo przydzielone rekwizyty; mogli zdobyć inne zgromadzone we wspólnej puli – po rozwiązaniu ekologicznego/przyrodniczego zadania. Liczyły się kreatywność i wyobraźnia. Decyzją jury i uczestników najbardziej klimatyczne miejsce do czytania stworzyli: Marcel, Jakub i Konrad z gr. A. 
Ostatnią aktywnością wieczoru było w ramach recyklingu wykonanie techniką book folding jesiennego jeża: każdy uczestnik zgodnie z demonstracją zaginał kolejne kartki starego/wycofanego podręcznika przekształcając go w przestrzenną rzeźbę.


 


Surdo Kutno NRHPor3oiCzffbVEdq9ylUaWmEXt.jpg
Surdo Kutno 6RKLlJj9YSeDLqRYpO3BrKTSzH.jpg
Surdo Kutno WTMyka72HWEfQvH25gkTJDpmEzah.jpg

Surdo Kutno  wystawa.jpg
Surdo Kutno  wieczór.jpg
 


Wyszukiwarka
 

Logowanie
 
 
 
Ułatwienia:
Czcionka:
Kontrast:
glusi kutno spac Glusi Kutno
 
Nasza placówka            Aktualności            Galeria            Dla rodziców            Ogłoszenia