Galeria


 
Kontakt
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 2
ul. Tadeusza Kościuszki 24 A
99-300 Kutno
tel. sekretariat (24) 355-78-87, księgowość (24) 355-41-86
email: oswkutno@kki.pl
 
Aktualności
JAK OBCHODZILIŚMY DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU `2020
autor: Administrator,       publikacja: 2020/02/19 12:19

 Nasza placówka od lat uczestniczy w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu.
Również i w tym roku zgłosiliśmy naszą inicjatywę (skierowaną zarówno do uczniów, jak i rodziców oraz nauczycieli).
We  wtorek (11.02.2020r.) w naszej placówce odbył się 
II SZKOLNY TURNIEJ WIEDZY: „CO JUŻ WIEMY NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA W INTERNECIE?”
Turniej przebiegał na dwóch poziomach:
- Uczniowie klas: III-VI szkoły podstawowej mieli  do wykonania 5 zadań (które najpierw należało odnaleźć na macie do kodowania odczytując podane koordynaty).
Zadania związane były z zasadami bezpiecznego zachowania się w Internecie, wykorzystaniem Internetu w nauce i rozrywce oraz ułożeniem ilustracji z puzzli i nadanie jej tytułu.
 Najlepiej poradzili sobie uczniowie klasy IV – I miejsce; klasa VI – II miejsce; klasa III – miejsce III. Brawo! J-
 Uczniowie klas: VII-VIII szkoły podstawowej, I-II liceum i I branżowej szkoły zawodowej rozwiązywali z użyciem aplikacji Kahoot quiz tematyczny  dotyczący bezpiecznego korzystania z zasobów sieci.Największy zasób wiedzy i skuteczność odpowiedzi uzyskali uczniowie klasy I liceum, którzy zajęli miejsce I.
Na podium znaleźli się także licealiści z kl. II – miejsce II oraz uczniowie klasy VII szkoły podstawowej –  miejsce trzecie. Gratulacje i podziękowania za aktywny udział.
 Zwycięskie klasy otrzymały dyplomy oraz nagrody w formie „bonu aktywności” na zajęcia z wykorzystaniem urządzeń multimedialnych: interaktywny dywan / X-BOX / interaktywna tablica - do wykorzystania na dowolnie wybranej lekcji
  Z kolei nauczyciele i rodzice mieli możliwość poznać i „pobawić się” nowymi narzędziami dydaktycznymi zakupionymi do Ośrodka. Podczas zebrań z rodzicami (w dniu 14.02.20) dostępne były ozoboty oraz interaktywny dywan. Opracowany został także (przez zespół nauczycieli ds. bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z sieci) otwarty zasób ciekawych, pomocnych, sprawdzonych stron / aplikacji / programów o charakterze edukacyjno-rozrywkowym, który będzie systematycznie modyfikowany i wzbogacany.
 Do końca lutego w placówce będą odbywać się także różnorodne zajęcia warsztatowe dla uczniów z zakresu propagowania postaw świadomego użytkownika wszelkich urządzeń elektronicznych oraz odpowiedzialnego korzystania z Internetu, w tym mediów społecznościowych.Wyszukiwarka
 

Logowanie
 
 
 
Ułatwienia:
Czcionka:
Kontrast:
glusi kutno spac Glusi Kutno
 
Nasza placówka            Aktualności            Galeria            Dla rodziców            Ogłoszenia