Galeria


 
Kontakt
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 2
ul. Tadeusza Kościuszki 24 A
99-300 Kutno
tel. sekretariat (24) 355-78-87, księgowość (24) 355-41-86
email: oswkutno@kki.pl
 
Aktualności
ZAKOŃCZENIE PROGRAMU "WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE"
autor: Administrator,       publikacja: 2019/12/11 13:02

  Biblioteka Szkolna SOSW Nr 2 w Kutnie zakończyła realizację ogólnopolskiego programu czytelniczego „Wychowanie przez czytanie” organizowanego przez fundację ABC Cała Polska Czyta Dzieciom. Celem programu jest wspieranie rozwoju moralnego dzieci/młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. / więcej informacji na temat programu na stronie fundacji: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl
 Program był adresowany do uczniów z przedziału klas V-VII. W naszym ośrodku realizowano go w dwóch klasach: klasie VI SP we współpracy z wychowawcą klasy p. J. Grabską oraz w klasie VII SP we współpracy z wychowawcą klasy p. K. Stolińską. Od września do końca listopada uczniowie tych klas brali udział w zajęciach czytelniczych, podczas których wspólnie czytali wybrane opowiadania z książki „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. Na tej podstawie rozmawiano o wartościach w nich przedstawionych, wyborach bohaterów, skutkach podejmowanych decyzji. Uczestnicy zastanawiali się jak sami postępują w różnych sytuacjach. I tak omówiono wartości: mądrość, sprawiedliwość, odwaga, piękno (z kl. VI) oraz: życzliwość, szacunek, odpowiedzialność (z kl. VII).
 Na podsumowanie uczniowie przygotowali filmową prezentację wybranej przez siebie wartości: uczniowie klasy VI przygotowali filmik na temat odpowiedzialność – rozumianej jako odpowiedzialność za siebie samych w codziennym życiu ucznia.
 Link do prezentacji: https://youtu.be/ptrdyKbZ2TQ
 Uczniowie klasy VI przygotowali prezentację na temat wartości: odwagi. W pracach plastycznych wykonanych podczas jednych z zajęć przedstawiali różne pojęcia odwagi, ze szczególnym uwzględnieniem odwagi cywilnej.
Link do prezentacji: https://youtu.be/RatoFjOVSOo
 W bibliotece szkolnej dostępna jest książka „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” wykorzystywana w programie, można także obejrzeć wypracowane materiały.
 Zapraszam – nauczyciel bibliotekarz: J. Kaczmarek.

 
Wyszukiwarka
 

Logowanie
 
 
 
Ułatwienia:
Czcionka:
Kontrast:
glusi kutno spac Glusi Kutno
 
Nasza placówka            Aktualności            Galeria            Dla rodziców            Ogłoszenia