Galeria


 
Kontakt
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 2
ul. Tadeusza Kościuszki 24 A
99-300 Kutno
tel. sekretariat (24) 355-78-87, księgowość (24) 355-41-86
email: oswkutno@kki.pl
 
Aktualności
"NIĆ ARIADNY"
autor: Administrator,       publikacja: 2013/05/10 11:24
Motto spektaklu:
 Aktor i choćby jeden widz,
 oto kwintesencja teatru.
 Wiąże ich nić porozumienia,
 a tą nicią biegną emocje to w jedną,
 to w drugą stronę.

 Dnia 9 maja 2013r. uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej obejrzeli przedstawienie teatralne pod tytułem „Nić Ariadny”. Był  to spektakl  z elementami edukacji na temat greckiego teatru antycznego, zrealizowany z zachowaniem ważniejszych jego elementów w zakresie kompozycji i konstrukcji. Spektakl był zrealizowany w dwóch aktach:
 Akt pierwszy- plan aktorski- (osadzony na początku 20-go wieku) w którym profesor Arthur Evans - brytyjski archeolog- prowadzi prace wykopaliskowe na Krecie odkrywając kulturę minojską z najcenniejszymi jej zabytkami. Wraz z przyjaciółmi postanawia stworzyć rekonstrukcję teatru antycznego, co staje się pretekstem do przekazania widzom ważnych informacji na temat funkcjonowania antycznego teatru.
 Akt drugi -lalkowy- (mitologiczny) z wykorzystaniem lalek sycylijskich (tekst wierszem) -w tej warstwie oparty jest na znanych mitach kreteńskich: „o Ikarze i Dedalu” oraz „o Labiryncie Kreteńskim” (Ariadna i Tezeusz).
 Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralno-aktorskich oraz quizie z nagrodami. Podczas warsztatów uczniowie zapoznali się z lalkami teatralnymi wykorzystywanymi w teatrze (marionetka sycylijska), następnie odbyła się prezentacja sposobu gry aktorskiej w masce. Uczniowie mogli też zapoznać się z ważniejszymi zasadami prawidłowej wymowy, poćwiczyć dykcję,  kreować swoje emocje.
 Realizatorem przedstawienia była łódzka Fundacja Piccolo-Kultura Bez Barier.

 


Wyszukiwarka
 

Logowanie
 
 
 
Ułatwienia:
Czcionka:
Kontrast:
glusi kutno spac Glusi Kutno
 
Nasza placówka            Aktualności            Galeria            Dla rodziców            Ogłoszenia