Galeria


 
Kontakt
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 2
ul. Tadeusza Kościuszki 24 A
99-300 Kutno
tel. sekretariat (24) 355-78-87, księgowość (24) 355-41-86
email: oswkutno@kki.pl
 
Aktywna tablica
 
 Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Kutnie realizuje rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych „Aktywna tablica”.
 W ramach realizacji zadań wyżej wymienionego projektu, szkoła podjęła współpracę z innymi placówkami oświatowymi pod hasłem „Dobre Praktyki”.
 W ramach realizacji zadań projektu rządowego „Aktywna tablica” podjęto współpracę ze Szkołą Podstawową nr 2 w Kutnie oraz Szkołą Podstawową nr 6 w Kutnie.
 Koordynatorzy wyżej wymienionych placówek opracowali harmonogram działań, które będą realizowane w roku szkolnym 2018/2019.

 

SCENARIUSZE LEKCJI


 Scenariusz lekcji matematyki nt. wyliczeń procentowych,   która odbyła się z wykorzystaniem "Aktywnej tablicy"(plik PDF)

► Scenariusz lekcji w klasie II z języka angielskiego z wykorzystaniem "Aktywnej tablicy" (plik PDF)

Scenariusz lekcji w klasie III z języka angielskiego z wykorzystaniem "Aktywnej tablicy" (plik PDF)


 KONFERENCJA
 "EDUKACJA Z INFORMATYKĄ"

 W poniedziałek, 11 marca 2019 r. na PGE Narodowym w Warszawie odbyła się konferencja „ Edukacja z informatyką „ skierowana do dyrektorów szkół i nauczycieli. Konferencja objęta została honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

 Konferencja „Edukacja z informatyką” to jedno z ważniejszych wydarzeń skierowanych do dyrektorów szkół i nauczycieli każdego szczebla oraz przedstawicieli Ośrodków Doskonalenia Nauczycieli. Tematem przewodnim była prezentacja jakościowej zmiany w edukacji, wynikającej z podstawy programowej w zakresie wykorzystania nowych technologii w nauczaniu. Uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą programów cyfryzacji dla szkół. Dostępny był także punkt informacyjny Erasmus+, programu z którego w ciągu siedmiu lat skorzystało 4 mln osób w całej Europie oraz 125 tysięcy instytucji.


 Konferencja składa się z kilku sesji tematycznych. Jedna z nich odbyła się w Mobilnym Centrum Edukacyjnym FRSE – nowoczesnej ciężarówce edukacyjnej i przestrzeni dydaktycznej dla nauczycieli, gdzie można było poznać świat wirtualnej nauki.

Tematyka sesji :

•SESJA 1. Program eTwinning - Prezentacja programu oraz przykładów dobrych praktyk;
•SESJA 2. Podstawy nauki programowania - Programowanie na każdym etapie edukacyjnym, podstawy i wskazówki, jak stawiać pierwsze kroki;
•SESJA 3. Tablica interaktywna - Inspiracje oraz sposoby wykorzystania tablicy interaktywnej podczas lekcji w klasie;
•SESJA 4. Bezpieczeństwo w Internecie - Na przykładzie społeczności nauczycieli oraz projektów edukacyjnych eTwinning;
•SESJA 5. Nowoczesne technologie w edukacji – Mobilne Centrum Edukacyjne - Prezentacja narzędzi TIK przydatnych do realizacji projektów edukacyjnych oraz regularnych lekcji w klasie.

 


Wyszukiwarka
 

Logowanie
 
 
 
Ułatwienia:
Czcionka:
Kontrast:
glusi kutno spac Glusi Kutno
 
Nasza placówka            Aktualności            Galeria            Dla rodziców            Ogłoszenia