Galeria


 
Kontakt
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 2
ul. Tadeusza Kościuszki 24 A
99-300 Kutno
tel. sekretariat (24) 355-78-87, księgowość (24) 355-41-86
email: oswkutno@kki.pl
 
Aktualności
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W SOSW NR 2 W KUTNIE LUTY’2021
autor: Administrator,       publikacja: 2021/02/25 10:02

 Nasz ośrodek od kilku już lat uczestniczy w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku, w dniu 9 lutego 2021r. zorganizowany został (przez nauczycieli: p. M. Wiśniewska i p. J. Kaczmarek) -  w formie quizu interaktywnego - III wewnątrzośrodkowy  Turniej Wiedzy: „Co już wiemy na temat bezpieczeństwa w Internecie?”.  Uczniowie w obrębie swoich klas – na trzech poziomach edukacyjnych rozwiązywali zespołowo ten sam test sprawdzający ich wiedzę na tema bezpieczeństwa w sieci. Oto wyniki:
- w kategorii klas I-III SP – pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy  1 SP
- w kategorii klas V- VIII SP – najlepsi okazali się uczniowie klasy  VII SP
- w kategorii liceum / szkoła branżowa – najlepiej odpowiadali uczniowie klasy II SB
Przez cały miesiąc luty odbywały się zajęcia warsztatowe i edukacyjne poruszające tematykę bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu. W czasie zajęć w internacie wychowankowie pod kierunkiem p. D. Domke wykonali makietę komputera z planszami prezentującymi różne możliwości jakie daje Internet i technologie cyfrowe.

Wśród nauczycieli rozpropagowano webinary i zachęcano do udziału w ogólnopolskiej konferencji z okazji DBI organizowanej przez Centrum Programu Safer Internet . Dla rodziców  zespół nauczycieli: p. K. Bieguszewska, p. K. Kusiak,  opracował i przekazał  (w formie on-line) broszurę informacyjną promującą pozytywne aspekty Internetu oraz podstawowe zasady zapewniające dzieciom, młodzieży i dorosłym bezpieczeństwo w korzystaniu z technologii cyfrowych. Wkrótce odbędzie się zaprezentowanie rodzicom wykorzystywanych w placówce nowoczesnych technologii: tablice interaktywne, ozoboty, magiczny dywan – w formie prezentacji on-line udostępnionej na platformie Teams.

 

Organizatorzy
– zespół ds. bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów w sieci: J.Kaczmarek; M. Wiśniewska; K. Kusiak;
K. Bieguszewska; D. Domke