Aby wyswietlic banner niezbedny jest Flash Player. Mozesz go pobrac klikajac w logo ponizej.

Get Adobe Flash player

 
 
Galeria


 
Kontakt
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 2
ul. Tadeusza Kościuszki 24 A
99-300 Kutno
tel. sekretariat (24) 355-78-87, księgowość (24) 355-41-86
email: oswkutno@kki.pl
 
Aktualności
XX TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH'2019 W SOSW NR 2 W KUTNIE
autor: Administrator,       publikacja: 2019/01/15 12:24

 Zakończył się wewnątrzośrodkowy Turniej Gier Planszowych organizowany w naszej placówce już od 20 lat (pierwszy turniej odbył się w roku 1999). Ideą organizacji turniejów jest popularyzacja gier planszowych, jako aktywnej formy spędzania czasu wolnego, stwarzanie możliwości wzajemnej integracji uczniów z różnych poziomów edukacji, ćwiczenie umiejętności arytmetycznych, myślenia logicznego, uczenie dokonywania wyboru i podejmowania decyzji, radzenia sobie z wygraną lub porażką oraz przestrzegania zasad i reguł gier. Turniej od lat organizowany jest przez zespół 4 nauczycieli: Annę Dziedziczak, Jolantę Kaczmarek, Agnieszkę Sodulską, Martę Gospoś.
 Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w wybranych - maksymalnie trzech -  spośród pięciu gier turniejowych: chińczyk, warcaby, scrabble, jenga, domino. Rozgrywki trwały przez cały tydzień (8-14 styczeń 2019r.) w ramach ogłoszonego Tygodnia z grami: w czasie przerw szkolnych, zajęć z wychowawcą, zajęć rewalidacyjnych, zajęć świetlicowych. Odbywały się w wyznaczonych miejscach tzw. "strefach gier". Najmłodsi (uczniowie klas II-III SP) rywalizowali jednego dnia w mini-turnieju (gry: chińczyk, jenga, domino). Nagrody w turnieju ufundowane zostały przez Radę Rodziców.
 Turniejowi towarzyszyły dodatkowe atrakcje: rozgrywki w nowe gry planszowe (pozyskane z firmy Granna) w utworzonym w tym roku szkolnym Klubie Gier Planszowych (klub działa w bibliotece szkolnej oraz klasopracowni edukacji wczesnoszkolnej) , akcja "Wymyśl i zrób grę" - zadanie na zespołowe zaprojektowanie i wykonanie gry (cztery pomysłowo wykonane gry będą dalej wykorzystywane w ramach działań innowacyjnych "Aktywna przerwa")  oraz spotkanie samokształceniowe sieci współpracy nauczycieli bibliotekarzy miasta i powiatu kutnowskiego nt. "Gry w bibliotece szkolnej" (współorganizowane z PBW- Filia Kutno).Podczas spotkania społeczności Ośrodka nastąpiło oficjalne zakończenie , podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom oraz wspólna aktywność - rozgrywki w nowowykonane gry i nowozakupionego mega-chińczyka.

        Mistrzami w poszczególnych grach zostali:

- gra "chińczyk" oraz gra "warcaby - Kacper Jankowski (kl. VII SP)

- gra "scrabble" - Dominika Kasparek (kl. IIIa gimnazjum)

- gra "jenga" - Martyna Wysocka (kl. I liceum)

- gra "domino" - Adrian Polichnowski (kl. IIIb gimnazjum)

                                                   Mistrzom gratulujemy sukcesu!

 Organizatorzy dziękują uczestnikom za zaangażowanie i postawę fair play podczas rozgrywek oraz  wszystkim za pomoc w organizacji imprezy. Wyszukiwarka
 

Logowanie
 
 
 
Ułatwienia:
Czcionka:
Kontrast:
glusi kutno spac Glusi Kutno
 
Nasza placówka            Aktualności            Galeria            Dla rodziców            Ogłoszenia