Galeria


 
Kontakt
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 2
ul. Tadeusza Kościuszki 24 A
99-300 Kutno
tel. sekretariat (24) 355-78-87, księgowość (24) 355-41-86
email: oswkutno@kki.pl
 
Aktualności
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GŁUCHEGO
autor: Administrator,       publikacja: 2018/10/16 08:17
 W dniach 9 i 10 października  2018 r. w Ośrodku celebrowaliśmy Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. W tegoroczne obchody wpisały się dwa wydarzenia.

 We wtorek, 9 października, gościliśmy w Ośrodku uczniów klas VIII ze Szkoły Podstawowej nr 9 i Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie, którzy uczestniczyli w spotkaniu z absolwentami Ośrodka, panią Izabelą Jakubowską i panem Michałem Konwerskim. Uczniowie mogli na żywo usłyszeć historie osób głuchych, które dzięki swojej ciężkiej pracy i wytrwałości w życiu zarówno zawodowym, jak i osobistym osiągnęły sukces.

 10 października natomiast uczniowie klas trzecich ze szkół ogólnodostępnych mogli poznać język migowy. Na warsztatach poznawali znaki, które w przyszłości mogą ułatwić im komunikację z osobami niesłyszącymi. Dzieci, które na co dzień swobodnie posługują się mową, mogły przekonać się, że używanie rąk do prowadzenia rozmowy nie musi być takie trudne. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem u naszych gości.

  Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego obchodzony od 1958 roku. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osiągnięcia osób głuchych oraz na problemy, z jakimi na co dzień się spotykają.

            Wyszukiwarka
 

Logowanie
 
 
 
Ułatwienia:
Czcionka:
Kontrast:
glusi kutno spac Glusi Kutno
 
Nasza placówka            Aktualności            Galeria            Dla rodziców            Ogłoszenia