Aby wyswietlic banner niezbedny jest Flash Player. Mozesz go pobrac klikajac w logo ponizej.

Get Adobe Flash player

 
 
Galeria


 
Kontakt
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 2
ul. Tadeusza Kościuszki 24 A
99-300 Kutno
tel. sekretariat (24) 355-78-87, księgowość (24) 355-41-86
email: oswkutno@kki.pl
 
Aktualności
OBCHODY DNIA GŁUCHEGO I JĘZYKA MIGOWEGO
autor: Administrator,       publikacja: 2017/10/09 09:22
 „GDY TRACIMY WZROK, TRACIMY KONTAKT Z RZECZAMI. TRACĄC SŁUCH, TRACIMY KONTAKT Z LUDŹMI.”
HELEN KELLER
 Co roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Kutnie obchodzony jest Dzień Głuchych i Języka Migowego. W Ośrodku kształcą się dzieci i młodzież z wadą słuchu, trudnościami w komunikacji oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W Ośrodku gościliśmy przedszkolaki, które miały okazję uczestniczyć w warsztatach z języka migowego. Dzieci oraz ich nauczyciele wykazywali ogromny zapał, aby poznać choć kilka znaków migowych, by móc w przyszłości łatwiej porozumieć się z osobą niesłyszącą.
  Drugim elementem obchodów było spotkanie z absolwentką Ośrodka p. Izabelą Jakubowską, która w wzruszający sposób opowiedziała obecnym uczniom o swoich doświadczeniach, trudnościach i nadziejach bycia osobą słabo słyszącą. Uczniowie słuchali gościa z wielką uwagą, gdyż historia Izy pokazuje, że osoba niepełnosprawna, pomimo przeszkód, może bardzo wiele w życiu osiągnąć, być szczęśliwą mamą i żoną, mieć pracę, studiować oraz planować cele do realizowania. 
 Celem obchodów Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego jest zwrócenie uwagi polityków, władz i społeczeństwa na osiągnięcia osób głuchych oraz na problemy, z jakimi na co dzień się spotykają. Obchody w Ośrodku koordynują panie Sylwia Frydrysiak-Saczuk, Dorota Gackowska, Magdalena Wiśniewska oraz Dorota Puchalska. 


Wyszukiwarka
 

Logowanie
 
 
 
Ułatwienia:
Czcionka:
Kontrast:
glusi kutno spac Glusi Kutno
 
Nasza placówka            Aktualności            Galeria            Dla rodziców            Ogłoszenia