Aby wyswietlic banner niezbedny jest Flash Player. Mozesz go pobrac klikajac w logo ponizej.

Get Adobe Flash player

 
 
Galeria


 
Kontakt
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 2
ul. Tadeusza Kościuszki 24 A
99-300 Kutno
tel. sekretariat (24) 355-78-87, księgowość (24) 355-41-86
email: oswkutno@kki.pl
 
Aktualności
NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU
autor: Administrator,       publikacja: 2012/04/02 14:32
 W ramach akcji „Na niebiesko dla autyzmu” nauczyciele oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 dla Słabo Słyszących postanowili włączyć się w obchody Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu. W Ośrodku aktualnie uczy się dwoje uczniów autystycznych, a trójka dzieci z całościowym zaburzeniem rozwoju, jakim jest autyzm korzysta z zajęć wczesnego wspomagania rozwoju na terenie placówki. 
 Społeczność szkolna uczestniczyła we wspólnym spotkaniu, podczas którego uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat najpowszechniejszych problemów i potrzeb swoich autystycznych kolegów, co znalazło swój wyraz w utworzeniu schematycznej postaci człowieka- autysty obrazującej w/w problemy.
 Założeniem akcji „Na niebiesko dla autyzmu” jest solidaryzowanie się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem i ich rodzinami poprzez kolor niebieski. 
 Organizatorki spotkania panie Dorota Gackowska i Sylwia Frydrysiak-Saczuk przybliżyły tę ideę uczniom, prezentując im pokaz zdjęć wielu miejsc na świecie, które w dniu 2 kwietnia 2012 zaświeciły na niebiesko np. Pałacu Kultury i Nauki, Opery w Sydney.
 Na koniec każdy z uczniów i nauczycieli, chcąc wyrazić swoje wsparcie, mógł przykleić sobie niebieską buzię - symbol solidarności z osobami autystycznymi w naszym Ośrodku.

Surdo Kutno  IMG_4289.JPG
Surdo Kutno  IMG_4287.JPG
Surdo Kutno  IMG_4286.JPG
Surdo Kutno  IMG_4283.JPG
Surdo Kutno  IMG_4281.JPG
Surdo Kutno  IMG_4265.JPG


Wyszukiwarka
 

Logowanie
 
 
 
Ułatwienia:
Czcionka:
Kontrast:
glusi kutno spac Glusi Kutno
 
Nasza placówka            Aktualności            Galeria            Dla rodziców            Ogłoszenia