Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
 
 
Galeria


 
Kontakt
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 2
ul. Tadeusza Kościuszki 24 A
99-300 Kutno
tel. sekretariat (24) 355-78-87, księgowość (24) 355-41-86
email: oswkutno@kki.pl
 
Aktualności
DZIEŃ ZIEMI
autor: Administrator,       publikacja: 2021/04/20 19:28
Surdo Kutno
 22 kwietnia obchodzimy "Dzień Ziemi"
Prezentacja zawierająca zdjęcia wykonane przez naszych uczniów to wyraz naszego szacunku dla piękna przyrody oraz sprzeciw wobec jej niszczeniu.
Dzień Ziemi jest każdego dnia.[...]
 
MAMY SUKCES "W ŚWIECIE ROBOTÓW"
autor: Administrator,       publikacja: 2021/02/26 09:12
Surdo Kutno
  Uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „W świecie robotów” organizowanym przez Kutnowski Dom Kultury.
 Jeden z naszych uczniów- Antoś z klasy I otrzymał wyróżnienie.
  Udział w konkursie został zainicjowany przez panią Annę Dziedziczak i panią Julię Michalak. [...]
 
PODSUMOWANIE I WYNIKI XXII TURNIEJU GIER PLANSZOWYCH
autor: Administrator,       publikacja: 2021/02/25 10:35
Surdo Kutno
W minionym tygodniu w SOSW Nr 2 w Kutnie zakończył się XXII Turniej Gier Planszowych (i stolikowych). Organizatorzy (A. Dziedziczak, M. Gospoś, J. Kaczmarek, K. Żakowska) zaplanowali tegoroczny turniej, uwzględniając obowiązujące zasady reżimu sanitarnego. W związku z tym rozgrywki odbywały się w zespołach klasowych: uczniowie danej klasy rywalizowali między sobą grając w systemie „każdy z każdym’. Mistrzami zostali:
- gra domino: Nikola (kl. 1SP), Bartosz (kl. 3SP)
- gra chińczyk: Patryk (kl. 3SP), Filip (kl. 5SP),Krzysztof (kl.7SP), Daniel (kl. 8SP), Oliwia (kl. ISB), Szymon (kl.II SB), Dominika (kl.II LO)
- gra warcaby: Piotr (kl.5SP), Żaneta (kl.7SP), Daniel (kl.8SP),Kacper (kl.ISB), Szymon (kl. II SB), Dominika (kl.II LO), Weronika (kl.III LO)
- gra rummikub: Krzysztof (kl.7SP), Daniel (kl 8SP), Jakub (kl. ISB), Dominka (kl.II LO), Paulina (kl. III LO)
- gra jenga: Patryk (kl. 3SP),Bartosz (kl 5SP), Daria (kl.8SP), Mateusz (kl. ISB), Mateusz (kl. II SB), Dominika (kl.II LO), Weronika (kl. IIILO)

[...]
 
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W SOSW NR 2 W KUTNIE LUTY’2021
autor: Administrator,       publikacja: 2021/02/25 10:02
Surdo Kutno

 Nasz ośrodek od kilku już lat uczestniczy w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku, w dniu 9 lutego 2021r. zorganizowany został (przez nauczycieli: p. M. Wiśniewska i p. J. Kaczmarek) -  w formie quizu interaktywnego - III wewnątrzośrodkowy  Turniej Wiedzy: „Co już wiemy na temat bezpieczeństwa w Internecie?”.  Uczniowie w obrębie swoich klas – na trzech poziomach edukacyjnych rozwiązywali zespołowo ten sam test sprawdzający ich wiedzę na tema bezpieczeństwa w sieci. Oto wyniki:
- w kategorii klas I-III SP – pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy  1 SP
- w kategorii klas V- VIII SP – najlepsi okazali się uczniowie klasy  VII SP
- w kategorii liceum / szkoła branżowa – najlepiej odpowiadali uczniowie klasy II SB [...]

 
MYDLANE WARSZTATY
autor: Administrator,       publikacja: 2021/02/11 19:10
Surdo Kutno
     W dniu 10.02.2021r.w naszym Ośrodku odbyły się warsztaty walentynkowe pt. " Różane walentynki".
Uczniowie przygotowali mydełka z płatkami róż, którymi obdarują swoich najbliższych.
 
REGIONALNA WYMIANA POCZTÓWKOWA
autor: Administrator,       publikacja: 2021/02/08 18:05
Surdo Kutno
     W dniu 03.02.2021r. w naszym Ośrodku odbyły się warsztaty pt: „Regionalna wymiana pocztówkowa”.
 Podczas warsztatów nasi uczniowie wykonywali pocztówki, które przedstawiały nasze miasto- Kutno.[...]
 
BEZPIECZNE FERIE - WARSZTATY
autor: Administrator,       publikacja: 2020/12/21 16:07
Surdo Kutno

Zbliżają się ferie. W związku z tym 16 i 17 grudnia 2020 uczniowie każdej z klas szkoły podstawowej, liceum i szkoły branżowej uczestniczyli w warsztatach pt. : „ Bezpieczne ferie”. Starsi uczniowi od klasy V, w trakcie zajęć odpowiadali na wylosowane pytania, przypominając sobie i kolegom zasady bezpiecznego wypoczynku zimowego w sytuacji pandemii. Losowanie pytań przeplatane było wykonywaniem ćwiczeń. Uczestników czekały nagrody , tym większe im większą ilość punktów zdobyli. Najmłodsi uczniowie obejrzeli bajki opowiadające o sytuacjach, jakie wszyscy spotykamy zimą. Potem rozwiązywali łamigłówki  oraz poznali sposoby na ciekawe i bezpieczne spędzenie ferii zgodnie z reżimem sanitarnym. Zajęcia przygotowane i przeprowadzone przez pedagoga szkolnego we współpracy z...

 
ZAJĘCIA PROGRAMU "RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ"
autor: Administrator,       publikacja: 2020/12/21 16:00
Surdo Kutno
16 grudnia uczniowie klasy I i III szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach warsztatowych (przygotowanych przez pedagoga szkolnego - A. Dziedziczak) w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować. Uczniowie złożyli tekturowe telefony i uczyli się wzywać pomocy.
 
KARTKA I WARSZTATY KARTKA BOŻONARODZENIOWA
autor: Administrator,       publikacja: 2020/12/21 13:52
Surdo Kutno

Tegoroczny konkurs na „Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową” towarzyszył warsztatom plastycznym, podczas których wykonywano okolicznościowe kartki. Warsztaty trwały przez cały miniony tydzień (od 7 do 11 grudnia 2020r.) i odbywały się pod kierunkiem: p. Katarzyny Bieguszewskiej (nauczyciel logopeda), p. Jolanty Kaczmarek (nauczyciel bibliotekarz), p. Katarzyny Żakowskiej (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej). Wzięło w nich udział ogółem 36 osób, które łącznie wykonały 46 kartek . Uczestnicy wg własnego pomysłu i z przyniesionych materiałów wykonywali swoje kartki. Technika prac była dowolna – liczył się pomysł i estetyka wykonania.[...]

 
OTRZĘSINY 2020
autor: Administrator,       publikacja: 2020/12/21 13:30
Surdo Kutno
Za nami tradycyjna impreza internatu: Otrzęsiny, czyli oficjalne i żartobliwe przyjęcie w poczet społeczności internackiej nowych – jeszcze „ nie otrząśniętych” wychowanków i nauczycieli Internatu SOSW Nr 2 w Kutnie. Tegoroczna impreza odbyła się 2 grudnia 2020r pod roboczym hasłem” „Zamaskowani”. Wśród „nowych” znaleźli się uczniowie: Bartosz, Nikola, Łukasz, Marcel i Jakub oraz nauczyciele – wychowawcy grup internackich: p. Marcin i p. Daria. Organizatorki (p. A. Dziedziczak oraz p. J. Kaczmarek) przy pomocy pozostałych wychowanków internatu przygotowały 6 zadań,[...]
 
WYPRAWKA CZYTELNICZA DLA PIERWSZOKLASISTÓW
autor: Administrator,       publikacja: 2020/12/03 15:30
Surdo Kutno
W dniu 27 listopada 2020r. uczniowie naszej klasy pierwszej edukacji wczesnoszkolnej, podczas oficjalnej wizyty w bibliotece szkolnej, otrzymali pakiet czytelniczy - wyprawkę czytelniczą. Materiały przekazane zostały przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” (projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu). Otrzymane książki z pewnością będą sprzyjać rozwijaniu nawyków czytelniczych u uczniów pod kierunkiem rodziców i opiekunów.[...]
 
SUKCES! NOC BIBLIOTEK! SUKCES! NOC BIBLIOTEK
autor: Administrator,       publikacja: 2020/11/26 11:48
Surdo Kutno

- Pamiętacie nasz „Wieczór w bibliotece” w ramach udziału w akcji Noc Bibliotek? Z wielką radością (i zaskoczeniem) informuję, że po raz drugi zostaliśmy wyróżnieni!
Nasza impreza została doceniona przez Jury akcji. Znaleźliśmy się w grupie 100 wyróżnionych bibliotek (różnego typu i wielkości) / na 1033 zgłoszonych… W nagrodę dostaniemy – to co najcenniejsze dla biblioteki – pakiet książek. Dziękujemy!!!!!
[...]

 
ORGANIZACJA CZASU WŁASNEGO-WARSZTATY
autor: Administrator,       publikacja: 2020/11/13 18:35
Surdo Kutno
   W naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty przez psychologa szkolnego, dotyczące organizacji czasu własnego, sprzyjającego efektywnej nauce.
  Dla przypomnienia najważniejsze zasady i wskazówki, jak zorganizować swój czas i efektywnie się uczyć.[...]
 
AKCJA: PAMIĘTAMY O NASZYCH BYŁYCH PRACOWNIKACH
autor: Administrator,       publikacja: 2020/10/15 21:05
Surdo Kutno
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w akcji „Pamiętamy o naszych byłych pracownikach”, w ramach której na warsztatach przygotowali okolicznościowe kartki z życzeniami. Kartki  zostały następnie wysłane byłym pracownikom naszej placówki. Nad całością przedsięwzięcia czuwały panie Katarzyna Żakowska i Izabella Fuz
 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
autor: Administrator,       publikacja: 2020/10/14 18:45
Surdo Kutno
 W dniu 14 października obchodzony był w naszym Ośrodku Dzień Edukacji Narodowej.
 Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z uczniami przygotował słuchowisko pt. "Posiedzenie Rady Uczniowskiej".[...]
 
CZYTELNICZA SZTAFETA SZKÓŁ 2020
autor: Administrator,       publikacja: 2020/11/02 15:46
Surdo Kutno

Tradycyjnie, w październiku, w ramach obchodów  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych , w kutnowskich bibliotekach szkolnych odbywa się „Czytelnicza Sztafeta  Szkół” - akcja promująca czytelnictwo , której koordynatorem jest  Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi Filia w Kutnie. Podczas tegorocznej edycji uczniowie powiatu kutnowskiego czytali teksty związane z Janem Pawłem II.  W Bibliotece Szkolnej SOSW Nr 2 w Kutnie sztafeta przebiegała w dniu 20 października b.r. i przygotowana została wspólnie przez nauczyciela bibliotekarza (J. Kaczmarek) i nauczyciela religii (A. Rzymkowska). [...]

 
DZIEŃ BEZPIECZNEGO KOMPUTERA
autor: Administrator,       publikacja: 2020/10/14 17:58
Surdo Kutno
 Dnia 12 października przypada Dzień Bezpiecznego Komputera. Przedsięwzięcie to ma na celu informowanie o zagrożeniach płynących z sieci oraz promowanie bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu.
My również włączyliśmy się w obchody, organizując kampanię informacyjną dla społeczności naszego Ośrodka.[...]
 
WIECZÓR W BIBLIOTECE PO RAZ DRUGI...
autor: Administrator,       publikacja: 2020/11/04 15:48
Surdo Kutno

W paźdierniku - miesiącu bibliotek szkolnych - w ramach udziału w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek Biblioteka Szkolna  naszego Ośrodka przygotowała dla swoich czytelników kameralne spotkanie: ”Wieczór w bibliotece” dedykowany wychowankom  internatu. W czwartkowy wieczór (8.10.2020 r.)  punktualnie o godzinie 20:00, z zachowaniem wszelkich procedur reżimu sanitarnego, uczestnicy rozpoczęli tę czytelniczą imprezę wspólną aktywnością plastyczno-słowną.[...]

 
KODUJEMY I PROGRAMUJEMY...
autor: Administrator,       publikacja: 2020/10/11 15:47
Surdo Kutno

W minionych tygodniach (od 28.09 do 09.10.2020r.) uczniowie SOSW Nr 2 w Kutnie uczestniczyli w wyzwaniu „Cała Polska Programuje” organizowanym przez Fundację Rozwoju Edukacji Cyfrowej w ramach ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować. Celem działań było zainteresowanie programowaniem szerokiej grupy odbiorców w różnym wieku, wprowadzenie elementów kodowania i robotyki do codziennych zajęć dydaktycznych, a przede wszystkim wspólne kodowanie podczas dwóch  tygodni trwania wyzwania – wspólna aktywność i zabawa. W ramach  zajęć rewalidacyjnych, kreatywnych oraz internackich realizowanych przez nauczycieli: p. M. Gospoś we współpracy z p. K. Żakowską (poziom klas I-V) i p. J. Kaczmarek (poziom od klasy VII i wzwyż), uczniowie wykonywali wybrane zadania ( spośród przygotowanych i opracowanych przez autorów programu Uczymy Dzieci Programować: A. Świć i R. Mitkowskiego). [...]

 
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
autor: Administrator,       publikacja: 2020/10/07 22:11
Surdo Kutno
24 września 2020 r. odbyło się spotkanie uczniów naszego Ośrodka z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Policjanci przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego zachowania się na drodze i na terenie szkolnym. Uczniowie zadawali gościom wiele pytań.  Na koniec policjanci wręczyli wszystkim odblaski.
 

Wyszukiwarka
 

Logowanie
 
 
 
Ułatwienia:
Czcionka:
Kontrast:
glusi kutno spac Glusi Kutno
 
Nasza placówka            Aktualności            Galeria            Dla rodziców            Ogłoszenia